PARAFIA ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W BLACHOWNI

Msza św. wieczorna w dni powszednie przez cały rok o godz. 17.00

Nabożeństwa Fatimskie w naszej parafii będą odprawiane każdego 13 dnia miesiąca od maja do października o godzinie 17.00.
Nabożeństwo zwane również "Różańcem Pokutnym", nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie 13 V 1917r.
Uroczystości te są odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy na różancu i do czynienia pokuty za grzeszników. Wyzwala gorącą modlitwę, rodzi radość ze spotkania z Maryją, która prowadzi nas do Swojego Syna.
Wieczorna procesja ze świecami i figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji Hiacyncie i Franciszkowi - dziś już błogosławianym.

13 V sobota
13 VI wtorek
13 VII czwartek
13 VIII niedziela
13 IX środa
13 X piątek
monitoring pozycji

ODPUST 2012  BIERZMOWANIE

Uroczystości odpustu, bierzmowania i dwudziestej rocznicy wejscia do kościoła w stanie surowym miały bardzo podniosły charakter, zgromadziły liczną rzeszę wiernych parafian i przedstawicieli duchowieństwa.  Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17.00 Różańcem
Śiętym, Tajemnicą Światła. 
Dodatkowej aury ceremonii dodało przybycie Arcybiskupa Wacława Tomasza Depo metropolity częstochowskiego.
 Abp Wacław Depo w homilii skierował słowa szczególnie do bierzmowanych, mówił o fundamencie wiary  i o jej trzech filarach.  Pierwszym jest powrót do czytania ewangelii, i na nowo odkrywania jej przekazu, drugim jest Krzyż, a trzecim Maryja Królowa Polski, której oblicze czuwa nad nami i ziemią częstochowska od wieków na Jasnej Górze.  Na koniec mszy św. odbyła się procesja wiernych w asyście młodzieży bierzmowanej dookoła kościoła.

Dz 8,17 Wtedy więc wkładali ( Apostolowie) na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego

Darmowe strony www dla każdego