PARAFIA ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W BLACHOWNI

Msza św. wieczorna w dni powszednie przez cały rok o godz. 17.00

Nabożeństwa Fatimskie w naszej parafii będą odprawiane każdego 13 dnia miesiąca od maja do października o godzinie 17.00.
Nabożeństwo zwane również "Różańcem Pokutnym", nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie 13 V 1917r.
Uroczystości te są odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy na różancu i do czynienia pokuty za grzeszników. Wyzwala gorącą modlitwę, rodzi radość ze spotkania z Maryją, która prowadzi nas do Swojego Syna.
Wieczorna procesja ze świecami i figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji Hiacyncie i Franciszkowi - dziś już błogosławianym.

13 V sobota
13 VI wtorek
13 VII czwartek
13 VIII niedziela
13 IX środa
13 X piątek
monitoring pozycji

OKTAWA BOŻEGO CIAŁA 2013


Ostatniego dnia Oktawy, zawsze w czwartek, ksiądz święci przyniesione wianki, zrobione z pierwszych zioł i kwiatów. 
Są one symbolem pracy ludzkich rąk, a jednocześnie utożsamiaja dar Boży służący ludziom i wszelkiemu stworzeniu. Poświęcone ziele z wianków ma chronić przed burzą, uderzeniami pioruna i pożarami, a tekże przed gradobiciem i szkodnikami na polach. Ukruszone ziele z wianków stosuje sie do sporządzania herbaty, mikstur domowych oraz do okadzania roślin i zwierząt.  Wianek przechowywany jest przez cały rok, nie wolno go wyrzucać, bo jest poświęciny, po roku można go spalić. W wiankach nie może zabraknąć takich ziół jak; macierzanka, mięta, rozmaryn, rozchodnik, lubczyk, ostrężyna, podbiał, niezapominajka, rosiczka, kopytnk, bławatek, rumianek, stokrotki...

Po uroczystej procesji wokół kościoła, nastapiło poświęcenie ziół i kwiatów w wianuszkach, a następnie Błogosławieństwo wszystkich przybyłych dzieci.

Darmowe strony www dla każdego