PARAFIA ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W BLACHOWNI

Msza św. wieczorna w dni powszednie przez cały rok o godz. 17.00

Nabożeństwa Fatimskie w naszej parafii będą odprawiane każdego 13 dnia miesiąca od maja do października o godzinie 17.00.
Nabożeństwo zwane również "Różańcem Pokutnym", nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie 13 V 1917r.
Uroczystości te są odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy na różancu i do czynienia pokuty za grzeszników. Wyzwala gorącą modlitwę, rodzi radość ze spotkania z Maryją, która prowadzi nas do Swojego Syna.
Wieczorna procesja ze świecami i figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji Hiacyncie i Franciszkowi - dziś już błogosławianym.

13 V sobota
13 VI wtorek
13 VII czwartek
13 VIII niedziela
13 IX środa
13 X piątek
monitoring pozycji

PIELGRZYMKA 2013

Kolejny rok i kolejna  piesza pielgrzymka do Matki Bożej na Jasną Górę z Blachowni. W tym roku pogoda dopisała, wschodzące słońce oświetlało drogę do Jasnogórskiej Pani. W piegrzymce brali udział parafianie z trzech parafii:  Św. Franciszka, Michała Archanioła i Najświetrzego Zbawiciela,  po skrupulatnych przeliczeniach okazało się, że szło ok 330 osób. Najmłodszy uczestnik liczył sobie 5.5 miesiaca, a najstarsza pani przyznała sie do 83 lat.  Ponad trzygodzinną drogę umilał nam śpiew , modlitwa i dobry humor prowadzących...
Darmowe strony www dla każdego