PARAFIA ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W BLACHOWNI

Msza św. wieczorna w dni powszednie przez cały rok o godz. 17.00

Nabożeństwa Fatimskie w naszej parafii będą odprawiane każdego 13 dnia miesiąca od maja do października o godzinie 17.00.
Nabożeństwo zwane również "Różańcem Pokutnym", nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie 13 V 1917r.
Uroczystości te są odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy na różancu i do czynienia pokuty za grzeszników. Wyzwala gorącą modlitwę, rodzi radość ze spotkania z Maryją, która prowadzi nas do Swojego Syna.
Wieczorna procesja ze świecami i figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji Hiacyncie i Franciszkowi - dziś już błogosławianym.

13 V sobota
13 VI wtorek
13 VII czwartek
13 VIII niedziela
13 IX środa
13 X piątek
monitoring pozycji

Święto Trzech Króli

Kościół katolicki obchodzi 6 stycznia uroczystości Obiawienia Panskiego. Popularnie nazywamy je świętem Trzech Króli; Kacpra Melchiora i Baltazara. Królowie, którzy odwiedzili Jezusa w Betlejem symbolizują wszystkich pogan. Mędrcy przybyli do Jezusa ze Wschodu i złożyli mu dary. Kacper ofiarował kadzidło - symbol boskości, Melchior złoto - symbol władzy królewskiej, a Baltazar mirrę ( urzywana do balsamowania ciała) - zapowiedź męczęskiej śmierci. W uroczystosc Obiawienia pańskiego w kosciołach święci się kredę, kadzidło i wode. Kreda wypisujemy na drzwiach naszych domów litery KMB i aktualny rok. Ten skrót oznacza "Christus mansiouem benedicat'" czyli "Niech Chrystus błogosławi tutaj zamieszkujacym". Wziętym z koscioła kadzidłem okadzamy nasze mieszkania a wodą święcimy domy. Ma to symbolizować, że jest to miejsce modlitwy.  

źródło: TK Niedziela ks. prof. waldemar Chrostowski 

Darmowe strony www dla każdego