PARAFIA ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W BLACHOWNI

Msza św. wieczorna w dni powszednie przez cały rok o godz. 17.00

Nabożeństwa Fatimskie w naszej parafii będą odprawiane każdego 13 dnia miesiąca od maja do października o godzinie 17.00.
Nabożeństwo zwane również "Różańcem Pokutnym", nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie 13 V 1917r.
Uroczystości te są odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy na różancu i do czynienia pokuty za grzeszników. Wyzwala gorącą modlitwę, rodzi radość ze spotkania z Maryją, która prowadzi nas do Swojego Syna.
Wieczorna procesja ze świecami i figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji Hiacyncie i Franciszkowi - dziś już błogosławianym.

13 V sobota
13 VI wtorek
13 VII czwartek
13 VIII niedziela
13 IX środa
13 X piątek
monitoring pozycji

Wielkanoc 2014

Wielkanoc, Niedziela Wielkanocna - najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa obchodzone przez kościoły chrześcijańskie. W chrześcijaństwie każda niedziela jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa, ale Niedziela Zmartwychwstania jest z nich najbardziej uroczysta.(...)Poprzedzający Wielkanoc  tydzień, stanowiący okres  wspominania najważniejszych dla wiary chrześcijańskie wydarzeń, nazywany jest Wielkim Tygodniem. Ostatnie trzy doby tego tygodnia to; Wielki Czwartek (wieczór), Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania znane są jako Triduum Paschalne.Niedziela Wielkanocna zaczyna się już  w sobotę po zachodzie słońca. Rozpoczyna ja Wigilia Paschalna, podczas której zapala się Paschał - wielka woskowa świecę która symbolizuje zmartwychwstałego Chrystusa. Świętowanie Wielkanocy rozciąga się na kolejne osiem dni - oktawę Wielkanocną a szerzej na Okres Wielkanocy trwający 50 dni, a którego zakończeniem jest dzień pięćdziesiątnicy - Niedziela Zesłania Ducha Świętnego. W 40 dniu obchodzona jest uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W tym okresie używa się białych szat w liturgii.     źródło; Wikipedia

Darmowe strony www dla każdego